Vannfakta: Uavhengig faktaportal om vannrelaterte tema for folk flest

Tips oss

+47 907 666 43

Leca inviterer til webinar om overvannshåndtering

Det er fullt mulig å gå seg vekk i mylderet av verktøy som tilbys i arbeidet for overvannshåndtering. Leca arrangerer webinar for igjen å presentere sine produkt på en skikkelig måte.

av | des 13, 2021

Lecas kommende webinar er onsdag 15. desember, klokken 10:00-10:30. Her er lenken til påmeldingen.

Leca har hatt webinar om overvannsløsninger tidligere, blant annet knyttet til Leca-lettklinker. Denne artikkelen på Vannfakta.no beskriver hvordan Leca ivrer for å kombinere overvannshåndtering med trivelige uterom, gjennom kuler som suger.

 

Inger Anita Merkesdal
Vannfakta tar imot tips, kontakt oss gjerne!

Andre innlegg

Milliardvalg og VA-journalistikk med hull

Milliardvalg og VA-journalistikk med hull

Like sikkert som at Norsk Vann publiserer en (ny) rapport som bekrefter at vann- og avløpsavgiften vil øke betydelig i nær fremtid, er det at beløp og behov presenteres med krigstyper i landsdekkende og lokal presse. Like sikkert er det også at muligheten for å gjøre ting bedre, når en likevel må investere formidable beløp, får tilnærmet null oppmerksomhet.

Nytt NMBU-kurs: Modellering av overvann

Nytt NMBU-kurs: Modellering av overvann

Som følge av klimaendringer, utdatert ledningsnett samt ny kunnskap og krav, må overvannet håndteres bedre. Det fordrer mennesker med kompetanse på beregninger og modellering. Derfor tilbyr NMBU et kurs for ingeniører og andre med noe erfaring med (eller stor interesse for) modellering av overvann.

Sirkulærdisponering av vann til snøproduksjon

Sirkulærdisponering av vann til snøproduksjon

Ljan Alpinklubb, en dugnadsdrevet klubb i Oslo, er tildelt et betydelig beløp fra Oslo kommune. Pengene skal gå til å oppgradere anlegget og bidra til en mer bærekraftig drift, blant annet ved å gå over til å bruke regnvann, fremfor drikkevann, til snøproduksjon.

[instagram-feed cols=5]